Arcade Spirits (Switch) Recenzja

Tło i motywy zręcznościowej powieści wizualnej wydaje się być silnym meczem. Arcade Spirits to opowieść o walczącym pasażu i ludziach, którzy pracują, aby ją ożywić. Rozgrywka koncentruje się wokół opcji dialogów skoncentrowanych na osobowości, nie wspominając już o wyniku biegu, który buduje się w miarę postępów w grze. Ostatecznie jednak narracja i jej bohaterowie nie dają przekonującego doświadczenia.

Po utworzeniu bohatera historii, którego domyślnym nazwiskiem jest Cader, jesteś wprowadzony przez swojego najlepszego przyjaciela i współlokatora Juniper do aplikacji mobilnej, która działa jak osobista AI. IRIS, jak nazywa się AI, ustawia cię z rozmową o pracę w lokalnym, retro-tematyce arcade, a tutaj można spotkać rodzaju, starszy właściciel Francine. Cader jest przedstawiany jako ktoś w dół na ich szczęście i stara się znaleźć sukces, a konfiguracja działa na tyle dobrze, aby jazdy do przodu na początku fabuły.

W tym czasie można również spotkać sześciu głównych bohaterów, z którymi można utworzyć związek (choć siódmy jest możliwy). Naomi jest maniakiem gier, który naprawia i rozwiązuje problemy z szafkami w pasażu; Ashley jest entuzjastycznym cosplayer, który pracuje na podłodze arcade; Gavin jest spięty arcade księgowy; Teo jest entuzjastą gry tanecznej; QueenBee jest wulgarnym i agresywnym graczem e-sportowym; i Percy jest bogatym fanem gry retro, który często gra zręcznościowa. Skończyło się romancing Naomi w mojej pierwszej playthrough, i jak z tak wielu moich interakcji z postaciami w drugiej połowie gry, reakcje i emocje z niej nie czuł się zarobiony. Sama historia jest w porządku; Chciałem dowiedzieć się, co stanie się z arkady i Cader, ale skok z flirtowania do przyjaciela do romantycznego partnera z Naomi był rzucili, podobnie jak moje relacje z postaciami miałem w dużej mierze ignorowane.

Arcade Spirits próbuje gamify jego podejmowania decyzji poprzez oddzielenie każdego z wyborów dialogu w szereg cech osobowości, takich jak Uprzejmie, Quirky i Gutsy. Moje odpowiedzi raczej wypaczały Uprzejmie, co przyniosło mi wiele punktów z Naomi. Naciskając przycisk R, możesz przywołać tabele, które przedstawiają twoje postępy z każdą postacią i ile przyczyniłeś się do każdej indywidualnej cechy. W kilku sytuacjach niektóre opcje dialogu zostaną ci zablokowane, jeśli nie zgromadziłeś wystarczającej ilości punktów dla powiązanych z nimi cech osobowości. Podczas gdy ta i do odblokowania nagrody , takie jak grafika i dodatkowe ekrany, są motywowane dodatkowymi rozgrywkami, opcje dialogów pokazują, z którą cechą są one powiązane. Być może będziesz trzymać się typów, w które już zainwestowałeś, co nieco pokonuje cel zliczania punktów. Wybór niektórych odpowiedzi daje punkty partnerom konwersacji, a twoje szanse na pomyślne zainicjowanie relacji zależą od liczby zdobytych punktów.

Prezentacja ma kilka istotnych kwestii. Po pierwsze, zdecydowanie brakuje różnorodności środowisk i muzyki. Styl sztuki kreskówki postaci może nie spodobać się wszystkim, ale nie uważam go za nieatrakcyjny; Jednak, gdy znaki pojawiają się i wyłączają ekran, pojawia się niewielkie opóźnienie, które po pewnym czasie stało się dość irytujące. Domyślne ustawienie dźwięku jest zbyt miękkie z muzyką i zbyt głośne z pewnymi efektami dźwiękowymi, więc warto dostosować te poziomy.

Arcade Spirits oferuje szczegółowe dostosowanie postaci na początku, ale to najlepsza rzecz, jaką ma zamiar. Nieco ciekawa historia jest przytłaczana przez słabe postacie i nudne wizualizacje. Głos aktorstwa jest w porządku, ale nie wszystkie dialogi są wyrażane: niektóre linie nie mają dźwięku, niektóre mają krótki refren postaci, a inne są w pełni wyrażone. Ostatecznie, dialog i system punktów po prostu nie był wystarczająco wciągający, aby utrzymać mnie w pełni zainwestował w narrację, a jego komediowe skłonności uniemożliwiły elementom romansu poczucie prawdziwości. To nie pomaga, że pisanie jest zaśmiecone zbyt wiele popkultury i gier odniesienia. Ci, którzy pożerają powieści wizualne, takie jak Gauntlet, pożerają kwatery, mogą znaleźć Duchy Arcade, przez które warto zagrać, ale wszyscy inni powinni prawdopodobnie zarobić bilety na coś innego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *