Dread Żeglarski (Przełącznik) Recenzja

Dread Żeglarski zaczyna się w trzewiach statku wycieczkowego przejętego przez złą siłę z małą nadzieją na zbawienie. Większość pasażerów już zaginęła, ponieważ większość z nich zamieniła się w hordę potworów przeszukujących statek w poszukiwaniu ciała. Tylko garstka ocalałych nadal stara się uniknąć śmierci, czy to z rąk thrall lub ze względu na malejącą liczbę dostaw. Jedyną nadzieją na przetrwanie jest skontaktowanie się ze światem zewnętrznym w celu uzyskania pomocy, niestety jedynym sposobem wezwania pomocy jest foghorn statku, a jego aktywacja wywołuje reakcję, która powoduje, że ocaleni tracą przytomność i budzą się z powrotem w ładowni, skazani na powtórzenie dnia świstaka z piekła rodem.

Po wybraniu jednego z czterech głównych bohaterów, przygoda zaczyna się od wyjaśnienia obecnej sytuacji od ocalałego o imieniu Jed w bezpieczeństwie ładowni. Wyjaśnia, że zapasy się kończą, a ktoś musi udać się na pokłady powyżej na poszukiwania żywności, broni i środków kontaktu ze światem zewnętrznym w celu uzyskania pomocy. Każdy z głównych bohaterów ma różne umiejętności i atuły, które z pewnością pomagają w grywalności. Niezależnie od tego, czy wolisz walczyć z wrogami z bliska i osobiście, z bezpiecznej odległości, czy wolisz bezpieczeństwo w liczbach, rekrutując pozostałych ocalałych, każdy bohater zapewnia unikalny bonus do rozgrywki.

Rozgrywka spotyka się jako turowy taktyczny RPG z roguelike czuć na każdym poziomie. Każdy pokład zawiera wiele różnych pomieszczeń, które można zbadać w poszukiwaniu niezbędnych materiałów eksploatacyjnych, aby przetrwać. Widok jest izometryczny, a ruch uzyskuje się, wybierając kwadrat na mapie, do którego chcesz przejść. Cel każdego talii może się zmieniać lub zmieniać w locie. Bohater może zacząć po prostu szukać foghorn wezwać pomoc, ale pojawienie się innego ocalałego może wymagać pewnych warunków, które muszą być spełnione przed dmuchanie róg. Talia kończy się, gdy róg zostanie wydmuchiwany, a impreza bohatera obudzi się z powrotem w luku bagażowym, ale z dostępem do nowej talii.

Nie byłoby statku z piekła rodem, gdyby nie było potworów wędrujących wokół szukania następnego posiłku. W pokojach z wrogiem rozgrywka przełącza się na walkę turową, która zależy od punktów akcji każdej postaci. Każda akcja ma koszt, czy to ruch, czy walka. Każda broń ma również ilość punktów akcji wymaganych do jej użycia, mniejsze bronie, takie jak rura lub zepsuta butelka, mogą wymagać tylko 1 lub 2 punktów, ale większe bronie, takie jak kolczaste nietoperze lub kije golfowe, wymagają 3. Bohater rozpoczyna kolej i gdy ich strona wyczerpała wszystkie dostępne ruchy, to kolej potwora, aby spróbować wziąć kawałek ciała.

Walka w Dread Żeglarski jest naprawdę zabawne i wymaga dużo strategii, tym dalej dostać się do gry. Nowe typy przeciwników są wprowadzane bardzo regularnie i stają się coraz trudniejsze do zejdą, gdy każda nowa talia jest odblokowana. Podstawowi wrogowie, tacy jak Thralls, są dość łatwe do wyjęcie bez szwanku, ale pojawienie się wrogów z atakiem dystansowym lub tych, którzy mogą zadać większą ilość obrażeń, wymaga przemyślenia i przygotowania. Dalsza strategia jest wymagana w przypadku tego, czego użyć do wysłania wroga, ponieważ wszystkie bronie mają ograniczone zastosowanie i muszą zostać naprawione, aby je użyć ponownie.

Strategia nie kończy się tylko na walce lub zarządzaniu zapasami, ponieważ Dread Żeglarski posiada również mechanikę relacji z licznymi NPC znalezionymi na całym statku. Wszystkie postacie mają swoje osobowości i mają miernik, który ma wpływ na odpowiedzi wybrane przez bohatera. Rozgnieć ich, a oni czują się mniej skłonni do pomocy, reagować pozytywnie i mogą zapewnić przydatne zasoby i potencjalnie dołączyć do partii, gdy wystarczająco wysokie powinowactwo zostało spełnione. Element ryzyka i nagrody jest powszechne, ponieważ biorąc na więcej ocalałych oznacza również więcej ust do paszy. Kiedy ci, którzy przeżyli, stają się głodni, ich wydajność jest podyzowana, co może spowodować spadek statystyk, takich jak niższe zdrowie i punkty akcji.

Cała prezentacja Dread Żeglarski jest imponująca. Oprócz dłuższych czasów ładowania, silnik pracuje dość płynnie nawet z dużą liczbą znaków w danym obszarze. Grafika jest kolorowa i interesująca, choć minimalna różnorodność pokoi do zwiedzania po pewnym czasie jest powtarzalna. Nowe typy pokoi są odblokowane im dalej idziesz, ale ogólnie rzecz biorąc każdy pokład ma ten sam odcinkowych typów pomieszczeń dla większości mapy.

Mogą nie mieć ruchomych ust, ale każda z postaci Dread Nautical ma swój własny głos działający. Większość postaci podąża za przewidywalnym archetypem, niezależnie od tego, czy jest to szkocki kapitan morski, czy japoński członek Yakuzy, ale głos aktorski jest wystarczająco dobry, aby przezwyciężyć swoje tropy i zapewnić naprawdę interesujący dialog.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *