Hatsune Miku: Project DIVA Mega Mix (Switch) Recenzja

Hatsune Miku: Project DIVA Mega Mix to najnowsza w długiej linii gier rytmicznych z sympatyczną tytułową postacią Vocaloid Hatsune Miku. Ona i jej przyjaciele tańczą, bawią się, wykonują normalne czynności, wykonują nadprzyrodzone czynności i stanowią podstawę prezentacji gry. Prezentacja jest niefrasobna i łatwa do poluzowania, ale nie dlatego pociąga mnie ta seria. Podoba mi się Projekt DIVA do rozgrywki.

Projekt DIVA to gra rytmiczna w najczystszej i najczystszej zabawie, a Mega Mix nie jest wyjątkiem. Podczas odtwarzania teledysku, przycisk monity latać po ekranie i twoim zadaniem jest nacisnąć odpowiedni przycisk w odpowiednim czasie. Pomyśl Dance Dance Revolution, ale z przyciskami twarzy zamiast maty. Czasami trzeba przytrzymać przycisk w dół, czasami trzeba nacisnąć dwa przyciski w tym samym czasie, a czasami trzeba użyć jednego z analogowych pałeczek do specjalnej notatki lub dwóch. Dostajesz punkty, dostajesz punktowany w oparciu o to, jak dobrze czas naciśnięcia przycisku, i można nie etap. Istnieją sekcje wyzwanie, gdzie jeśli dobrze, można usłyszeć rozszerzoną wersję utworu. Et cetera. Et cetera. Nawet jeśli nie grałeś w tę serię wcześniej, prawdopodobnie nadal masz pomysł.

Głównym trybem jest „Gra rytmiczna”, czyli oczywiście miejsce, w którym znajduje się większość zawartości. Gra rytmiczna składa się z dwóch trybów: Arcade Mode i Mix Mode. Tryb arcade oferuje rozgrywkę opisaną powyżej, a tryb Mix to specjalny nowy tryb dla Przełącznika, w którym można przesuwać Joy-Con do przodu i do tyłu, aby przesunąć dwa łopatki, a następnie użyć przycisków ZR i ZL, aby dopasować łopatki do nut. To działa dobrze, ale większość mojego czasu spędziłem w trybie arcade, ponieważ wolę grać w miku z przyciskami, a nie sterowaniem ruchem.

Gra zawiera ponad 100 utworów (z ponad 100 odblokowanych bezpośrednio z bramy), niektóre nowe w serii, a niektóre są ulubieńcami fanów ze starszych gier. Ścieżka dźwiękowa jest tutaj znacznie lepsza niż poprzednie gry Project DIVA, głównie dlatego, że jest tu około trzy razy więcej piosenek niż na żadnym z wydań Vita, które grałem w przeszłości (choć Hatsune Miku: Project DIVA Future Tone na PS4 ma aż 220 piosenek). Jesteś zobowiązany do jak coś w jego J-pop-centric soundtrack. To powiedziawię, chciałbym jeszcze powiedzieć swój przebieg-może się różnić. Chociaż cieszyłem się sporo piosenek, około dwóch trzecich z nich nigdy nie będę grać ponownie po tej recenzji. Istnieje kilka 9 / 10 piosenek tam, ale większość ścieżki dźwiękowej, dla mnie, czuje się jak o 6 /10. Smak to smak, więc bardziej zagorzali fani serii mogą czuć się inaczej.

Poza tym, istnieją niestandardowe listy odtwarzania i znaczny tryb dostosowywania, w którym można ubierać się znaków i ich nosić wybrane ubrania i włosy w grze. To miłe, ale jak powiedziałem na początku, gram Miku dla gry rytmicznego. Fajnie, że tam jest, ale jeśli nie chcesz się z tym angażować i po prostu chcesz skupić się na uzyskaniu jak najwyższego wyniku, możesz to zrobić.

Hatsune Miku: Project DIVA Mega Mix to w pełni kompetentna gra rytmiczna z mnóstwem treści i listą utworów, które możesz się różnić. Jeśli lubisz stukanie w rytm, podczas gdy kolorowe postacie Vocaloid tańczą, ta gra ma dużo tego. Jeśli jednak szukasz trybu fabularnego, kampanii lub czegokolwiek poza pretekstem do dotknięcia w rytm, nie jest to gra dla Ciebie. Robi jedną rzecz i jedną rzecz całkiem dobrze, i dla mnie to zrobi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *