Historia Punch-Out!

Po 35 latach początki Punch-Out można łatwo odtworzyć dzięki wydaniu wersji arcade na Nintendo Switch. Genyo Takeda był u steru gry zręcznościowej z 1983 roku, która znalazła się na piętach druzgocącego sukcesu Donkey Konga. Skorzystała z dwóch ekranów – duchowego prekursora Nintendo DS – głównie z konieczności. Po Donkey Kong, Nintendo miał zbyt wiele ekranów, więc zrobili grę, aby użyć dwóch z nich w jednej maszynie. Postacie zostały zaprojektowane przez Shigeru Miyamoto i kwintesencja Nintendo kompozytor Koji Kondo zadebiutował z firmą na ten projekt. Klasyczni wrogowie, tacy jak Glass Joe, Piston Hurricane, Bald Bull i Mr. Sandman, byli częścią składu myśliwca, który do kwadratu przeciwko szkieletowi zielonowłosego bohatera, który może, ale nie musi być Małym Maciem. Kid Quick i Pizza Pasta również byli tutaj wrogami, choć Pizza Pasta nigdy nie pojawiła się w serii, a Kid Quick pojawił się tylko jako Disco Kid w późniejszej grze Wii.

Oryginalny Punch-Out został dobrze przyjęty w epoce i otrzymał dwie kontynuacje: Super Punch-Out, który był bardziej taki sam z niektórymi trudniejszymi bokserami, i Arm Wrestling, gra, która używała podobnej konfiguracji arcade. Super arcade sequel dodał więcej wrogów, w tym Bear Hugger, Dragon Chan, Soda Popinski, Great Tiger i Super Macho Man. Niestety, żadna z tych gier nie są dostępne w tych dniach, ale z Arcade Archives nadal ubijania daleko na Switch, zawsze jest nadzieja.

W 1985 roku Nintendo odchodziło jednak od tworzenia własnych gier zręcznościowych. Zespół Takedy, który pomógł stworzyć NES i jego naboje, rozpoczął pracę nad swoją pierwszą grą dla rozwijającego się systemu: nową wersją ich gry zręcznościowej Punch-Out. Ale grafika w wersji zręcznościowej nie byłaby możliwa na mniej wydajnej konsoli domowej. Zamiast tego przeszli od bohatera szkieletowego w maleńkiej ramce Małego Maca, który walczył z gigantycznymi wrogami, z nowymi bossami, takimi jak król Hippo, Don Flamenco, Von Kaiser i Mike Tyson. Tyson był głównym get do początkowej wersji gry, jak Nintendo podobno podpisał legendę boksu, zanim był mistrzem wagi ciężkiej. Nawet jeśli jakakolwiek obecna wersja Punch-Out zastępuje prawdziwego sportowca z Mr. Dream, Tyson jest zawsze splecione z franczyzy, nawet jeśli nie jest na wirtualnym polu w tych dniach.

Minęło dużo czasu, zanim Little Mac pokazał się z powrotem, tym razem na Super Nintendo w Super Punch-Out, który przypominał grę zręcznościową znacznie bardziej niż wydanie NES. Lista wrogów rosła, z powrotem Bear Hugger i Dragon Chan, jak również nowicjuszy, począwszy od Aran Ryan i Bob Charlie do Mad Clown i Narcis Prince.

Takeda był w roli producenta w tej grze, wznosząc się wyżej w roli zarządzania, które widziałyby go o nazwie Technology Follow obok Miyamoto po odejściu Satoru Iwaty. Na emeryturę przeszedł w 2017 roku.

Reżyserami Super Punch-Out byli Makoto Wada i Yasuyuki Oyagi. Pierwszą grą WADA na Nintendo był NES Punch-Out, a on śledził swój czas na serii pracy nad skryptami do serii Animal Crossing i Pikmin 3, a także reżyserii Mario Kart DS.

Oyagi rozpoczął współpracę z Nintendo i Takedą nad serią StarTropics i po Super Punch-Out pracował nad wszystkim, od Mario Kart 64, DS i Wii po Super Mario Sunshine, Wind Waker i F-Zero X. Ostatnio był częścią zespołu produkcyjnego najnowszych gier Mario Kart.

Punch-Out był uśpiony przez 15 lat po Super Punch-Out, pojawiały się tylko w re-releases dzięki uprzejmości Animal Crossing i, o dziwo, Fight Night Round 2 na GameCube, który opisywany gry SNES jako odblokować i Little Mac jako fighter.

Powrót Małego Maca wymagał jednak trochę pracy. Musiał odwykować w Captain Rainbow, pracując nad dodatkową wagą z pomocą dziwnego bohatera Skipa. W 2009 roku Next Level Games współpracowało z Nintendo, aby wydać Punch-Out na Wii. Ta nowa wersja przywróciła wiele ulubionych wojowników fanów, w tym Glass Joe, King Hippo i wiele innych. Jason Carr i Mike Inglehart wyreżyserowali grę. Carr, jeden ze współzałożycieli Next Level, nadal współpracuje z firmą, kontynuując współpracę z Nintendo nad Luigi’s Mansion 2 i 3 oraz Metroid Prime Federation Force. Inglehart opuścił firmę wkrótce po Punch-Out, przenosząc się do pracy jako dyrektor kreatywny w Hothead Games, tworząc serię sportową Big Win i wiele innych dobrze przyjętych gier mobilnych.

Oprócz Club Nintendo ekskluzywny Doc Louis Punch-Out na WiiWare, nie nowe gry pojawiły się w serii od. Little Mac zrobił wielki występ w Super Smash Bros dla Wii you i 3DS i wrócił w Super Smash Bro. Ostateczny. Kto wie, jaka będzie przyszłość Punch-Out. Jeśli precedens przeszłości jest wskazanie, możemy być solidne 5 lat od wszelkich dalszych wydań, ale Nintendo może być zaskakujące. Może dostaniemy Punch-Out of the Wild? Albo Super Punch-Out Odyssey? Chłopiec może marzyć, podobnie jak Mały Mac …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *