Huntdown (Switch) Recenzja

Huntdown to 2D side-scrolling arcade shooter z łupem w jego kroku. W preambule jest pewność siebie, która opisuje słabą przyszłość rządów gangów i chaosu, w którym jedynym rozwiązaniem jest sprowadzenie jednego z trzech łowców nagród, aby wykorzenić rywalizujące gangi na własnej murawie. Duże ekrany powitalne ze szczegółowymi profilami pixel art każdego łowcy nagród i rywalizujących gangów są wyświetlane w całym. Łowcy nagród wyglądają odważnie, potężnie i zdeterminowani. Rywalizujące ze sobą gangi mają kreskówkowe, przebiegłe twarze i bossów, które są większe niż życie zarówno pod względem wzrostu, jak i osobowości. To wszystko pozostawia piekło pierwszego wrażenia.

Miasto jest podzielone na cztery strefy, w których rywalizujące ze sobą gangi wyciągnęły swoją murawę. Zacząłem od wyboru mojego łowcy nagród — Anny Conda, ubranej w skórę, noszącej oczy badass z nastawieniem na mecz. Przeszedłem przez szereg poziomów w strefie, zaśmieconych różnymi wrogami do wysyłki, pudłami lub samochodami do wykorzystania jako osłona, różnego rodzaju lekkimi wyzwaniami platformowymi i na szczęście mnóstwem punktów oszczędnościowych w całym. Koniec każdego poziomu jest ograniczony z szefem, zwykle dwukrotnie rozmiar Anny i równomiernie dopasowane w brawurę. Wszyscy bossowie mają unikalny wzór ruchu (lub w niektórych przypadkach dwa lub trzy), co zwykle oznaczało co najmniej kilka prób przed ich podbojem.

Istnieje prawdziwe „podejście jednak chcesz” czuć się na każdym poziomie, gdzie albo działa i strzelanie jak Akolit John Wick lub przy bardziej ostrożne podejście wydaje się realną strategią w zależności od twoich umiejętności. W przeważającej części, mój zestaw umiejętności nie nadaje się dobrze do działania bohater teatralny, więc kaczka za samochodami i krok w tle w otworach drzwi garażu, aby uniknąć kul, przeciwdziałanie z metodycznie planowane strzał lub dwa do podjęcia najbliższego przeciwnika w dół lub lobbing źle ukierunkowane granat i nadzieję, że przynajmniej rozprasza wrogów wystarczająco długo, aby znaleźć bliżej miejsce okładka do podjęcia pozostałych wrogów w dół z puli strzałów. W rzadkich przypadkach, kiedy moje najlepsze określone plany poszły brzuch-up, byłem w stanie improwizować i eliminować wrogów z efektywnością, że czułem się wystarczająco dobry, aby nagrać dla potomności, coś, co rzadko robię.

Brudny film wydaje się plamy na świecie Huntdown. Styl gangów dodaje dodatkowego smaku do każdego segmentu miasta, do którego przynosisz swoją jednoosobową armię. Niezależnie od tego, czy chodzi o neonowy punk pierwszego obszaru, czy o elementy przemysłowe późniejszych stref, temat w połączeniu z tym, że żył w świecie zapewnia różnorodność w scenerii, a jednocześnie utrzymuje wszystko tonally spójne. Co dziwne, rozmawiając z przyjacielem o grze i wysyłając mu klipy wideo, on i ja wychowaliśmy grę NES Robocop, próbując znaleźć dobry punkt odniesienia, aby porównać jej estetykę, i idealnie pasuje do założenia.

Huntdown należy pochwalić za to, jak jasne wizja została celowo i konsekwentnie wykonywane na całym. Sama rozgrywka jest satysfakcjonująca, ale jej małżeństwo i oddanie tonowi grungy, anarchicznego miasta i wizji przyszłości, która czuje się zgrana z lat 80-tych, zarówno czuje się retro w swojej wrażliwości, jak i współczesnej z nadchodzącym pęcznieniem inspirowanych cyberpunkiem tytułów. Huntdown miał prognozę, aby wejść na ten trend wcześnie ze zrozumieniem, jak zrobić satysfakcjonującą strzelankę, co czyni go jednym z bardziej kompletnych tytułów indie do tej pory na Switchu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *