Lato w Mara (Switch) Recenzja

Przyjemny klimat może prowadzić grę wideo bardzo daleko dla mnie, ale musi być poparta atrakcyjną pętlą rozgrywki. Lato w Mara, crowdfunded sukces hiszpańskiego dewelopera Chibig Studio, stara się nawleczone, że igła, ale sympatyczny prezentacji i projektowania świata Lato w Mara nie pasuje do rozgrywki. Postacie mogą być urocze, ale nadmiar zadań pobierania nie są, dzięki czemu to Harvest Moon-esque przygoda nie spaść z jego potencjału dżem lato.

Wcielasz się w Koę, młodą dziewczynę, która nic nie wie o świecie poza swoją wyspą. Tajemnice są obfitują w historię, co wskazuje na większy cel dla osieroconego dziecka. Przez niektóre happenstance, ona naprawy łodzi i zaczyna żeglować po oceanie, odwiedzając inne wyspy. Podczas gdy można odwiedzić ponad 30 wysp, większość z nich jest stosunkowo pusta i jednonotowa. Dwie główne wyspy napędzają większość gry, rodzinną wyspę Koa i Qalis, bardziej tętniący życiem obszar, w którym znajduje się mnóstwo questgivers. Większość gry polega na zarządzaniu rosnącą listą zadań i pozornie bez końca przechodzeniu między tymi dwiema wyspami.

Powtarzanie jest hasłem dla większości tych zadań, ale na szczęście wszystkie postacie mają intrygujące, charakterystyczne wzory z własnymi dziwactwami osobowości. To, co zatapia tę pętlę rozgrywki, to szorstki interfejs i konstrukcja. Zadania są starannie zorganizowane w menu, ale rzadko jest jasne, jak postępujesz w dążeniu, dopóki nie przejdziesz do tego menu. Przepisy, często najważniejsze do ukończenia zadania, można uzyskać na innej wyspie, ale można zobaczyć tylko to, co jest wymagane, aby zakończyć przepis, gdy jesteś na swojej wyspie. To sprawia, że najgorszy rodzaj gry zgadywania w czasach. Mapa jest podobnie niepomocna. Qalis ma własną mapę, ale w rzeczywistości nie pokazuje, gdzie są znaki przez cały czas, tylko tam, gdzie są zwykle. Na przykład, kot-osoba Onzo jest często na rynku, pomimo tego, co mówi gra. Co więcej, zadania czasami nie są tak jasne, regularnie podpowiadając na elementy gry, które mogą być potencjalnie godziny od odkrycia lub przedmioty, do których nie masz pojęcia, jak uzyskać dostęp, jeśli nawet możesz. Kiedy świat otwiera się bardziej, konkretne misje stają się mniej problemem, ale natura scattershot nigdy w pełni nie znika. To tylko wierzchołek góry lodowej dla tego rodzaju powtarzających się problemów interfejsowych i komunikacyjnych.

Rzemiosło i rolnictwo odgrywają kluczową rolę, ale z jakiegoś powodu możesz łech można łetworzyć i uprawiać w swoim domu na swojej wyspie. To sprawia, że tak, w godzinach otwarcia, wszystko jest jednym monolityczne back-and-forth podróż z wyspy macierzystej do innych. Siłą napędową jest tedium jak płyniesz tak wiele razy z innych wysp z powrotem do domu, że czuje się jak codzienne dojazdy. Spokój rolnictwa, rzemiosła i budowania jest miły, ale wymaga tyle monotonii do wykonania. Gdyby więcej zadań wyszło ze struktury projektowania zadań lub wymagały mniej banalności, przynajmniej różnorodność byłaby tam, aby zachować świeżość. W obecnej formie fakt, że Lato w Mara oferuje ponad 300 zadań, bardziej przypomina zagrożenie.

To wszystko jest tak przygnębiające, ponieważ fundacja ma jakieś prawdziwe serce do niego. Pisanie ma wspaniałą optymistyczną jakość do niego, a większość interakcji Koa z innymi postaciami jest zabawa, aby zobaczyć grać. Powtarzające się kolekcjonalne funkcje wiadomości w butelkach, które są z Kickstarter backers, który jest jednym z bardziej kapryśnych inkluzji Kickstarter widziałem. Muzyka jest chłodna na maksa, choć dziwnie wycina się losowo podczas rozgrywki. Nie mogę powiedzieć, czy jest to funkcja, czy błąd. Wizualizacje cierpią ogromnie w handheld, jak to, co ma być zapierające dech w piersiach widoki są po prostu wyprane punkty widzenia ze złą odległość rysowania. Po zadokowaniu, rzeczy znacznie poprawić pod względem widoków pomimo niektórych częstych pop-in. Ale nawet gdy grafika wygląda dobrze, Koa czuje się jak ona unosi się nad ziemią i faktycznie nie wchodzi w interakcje z otoczeniem. I może chichotać, gdy ona sprinty i skacze super wysoko w powietrzu, jak ona Spider-Man czy coś, ale czuje się nie na miejscu. Mocne strony wizualizacji znajdują się w kompozycji, najczęściej widzianej w portretach postaci, ale także na niesamowitym wyświetlaczu w sporadycznym, oszałamiającym animowanym przecięciu scen. Oryginalna grafika jest tak silna, że świat 3D często po prostu czuje się jak blada imitacja.

Lato w Mara ma wytchnienie zapierającej dech w piersiach i chłodnej przygody rolniczej, która sprawia wrażenie, jakby była idealna na lato, zwłaszcza teraz. Zamiast tego dzięki wszystkiemu, od powtórzenia zadania pobierania do zagmatwanego interfejsu, jest to bardziej wistful dodatek do biblioteki Przełącznika. Przyjemny klimat nieodkrytego świata Koa nie może nosić całej gry pomimo najlepszych intencji. Jeśli poprawki i ulepszenia mogą oczyścić niektóre menu, Lato w Mara może być lepsze, ale martwię się nawet, że nie sprawi, że powtórzenie będzie przyjemniejsze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *