Łopata Knight’s Maiden Voyage wreszcie kończy

W marcu 2013 roku nowy wówczas deweloper Yacht Club Games potrzebował lat połączonego doświadczenia WayForward na Kickstarterze, aby sfinansować Shovel Knight, grę, którą wyszczególniali w swojej kampanii jako „zamiatanie klasycznej przygodowej gry akcji z niesamowitą rozgrywką, niezapomnianymi postaciami i 8-bitową estetyką retro”. Dalsze wyjaśnienie ich projektu, mówiąc, że „grasz jako tytułowy Shovel Knight, mały rycerz z ogromnym questem.” W pewnym sensie, Yacht Club sami byli Shovel Knight, a ich ogromne zadanie w końcu owinięte w grudniu 10, 2019, ponad sześć lat od kickstartera rozpoczęła.

W tych pierwszych dniach, Yacht Club był o wiele inny, self-described scrappy kilka, jak David D’Angelo i Sean Velasco szczegółowe do nas za pośrednictwem poczty elektronicznej. „Pracowaliśmy 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, aby upewnić się, że Łopata Nadziei [początkowa gra] została wydana tak szybko, jak to możliwe. Dzięki sukcesowi Shovel Knight udało nam się zbudować trochę firmy, więc mieliśmy o wiele więcej pomocy w uzyskaniu każdej gry, która jest częścią Treasure Trove za drzwiami.”

Sukces Shovel Knight Kickstarter pchnął grę z jednego projektu do pozornie pięciu, co wymagało zmiany nazwy pakietu na Shovel Knight: Treasure Trove. W 2015 roku pojawiła się Plague of Shadows, pierwsza darmowa ekspansja, w której wystąpiła boss Plague Knight w przygodzie, która ściśle łączyła początkową przygodę Shovel Knight, ale z szalenie różnymi mechanikami opartymi na bombach Plague Knight. Kolejnym sporym rozszerzeniem było Specter of Torment z 2017 roku, w którym wystąpiła Specter Knight w bardziej charakterystycznej kampanii z własnym unikalnym centrum. Ostatnie dwa elementy układanki ukazały się w grudniu tego roku, z King of Cards i Showdown. Pierwsza z nich jest największą grą Yacht Club, w której występuje Wario-esque King Knight, co sprowadza się do zupełnie nowej gry z własną strategiczną grą karcianą. Shovel Knight Showdown to absurdalnie zacięty tryb bitwy, który pod pewnymi względami może rywalizować z Smash Bros.

Jeśli kupiłeś Shovel Knight w 2014 roku, zostałeś nagrodzony wieloma nowymi grami. „Nasze największe dania na wynos są [że] łatwo jest dać się ponieść i obiecać zbyt wiele, i [że] jest to pomocne, a także naprawdę zabawne, aby zaangażować przyszłych fanów w proces tworzenia gry,” D’Angelo i Velasco powiedział. „Wszystkie cele Shovel Knight doprowadziły nas do pracy nad grą o pięć lat dłużej, niż się spodziewaliśmy. Ale w końcu, ponieważ zbudowaliśmy te gry z naszą społecznością zwolenników, stworzyliśmy coś, co naszym zdaniem jest naprawdę wyjątkowe i znaczące.”

W ciągu ostatniego pół dekady, Shovel Knight gościnnie zagrał w, według naszych szacunków, każda gra indie na twarzy planety. Humorystycznie, Yacht Club nigdy nie szukał tego. „Zawsze kontaktują się z nami twórcy gry, a kiedy wydają się szczególnie namiętni, to wszyscy jesteśmy dla Shovel Knight, który przeskoczy do innej gry”, powiedziała nam para. „Uwielbiamy być w stanie szerzyć doping Rycerza Łopaty.”

To nawet rozszerzyło się na Nintendo, które dotarło do Yacht Club o w tym ich łopatę dzierżąc bohatera w Super Smash Bros. Ultimate. „Byliśmy oczywiście ekstatycznie”, opowiadali D’Angelo i Velasco. „Pomogliśmy tam iz powrotem, aby dowiedzieć się, jak wygląda postać, ale Nintendo naprawdę ma mistrzostwo swojego rzemiosła i nie potrzebowało od nas zbyt wiele pomocy.”

Poza tymi miejscami gościnnymi, założyciele Yacht Club przeżyli marzenie w ciągu ostatnich kilku lat, zdobywając wyróżnienia, spotykając się z fanami, a nawet spotykając się z Koji Kondo (słynnym kompozytorem Nintendo) i Manami Matsumae (kompozytorem Mega Man, który faktycznie przyczynił się do muzyki Do Shovel Knight). Jak d’Angelo i Velasco powiedział: „To była wspaniała przygoda, i jesteśmy naprawdę wdzięczni wszystkim za wspieranie nas na każdym kroku.”

Przyszłość jest jasna dla Yacht Club Games, ponieważ są one teraz w końcu zakończone z Kickstarter, które uruchomili cztery miesiące po uruchomieniu Wii U. W planach jest kontynuacja Shovel Knight, zabierając bohatera w nowe miejsca, gatunki i wiele innych. Oficjalnie jednak, Shovel Knight Dig, ich współpraca z Nitrome, jest jedynym ogłoszonym projektem. Mają jednak inne projekty, z Cyber Shadow, grą Aarne „MekaSkull” Hunziker, którą publikują, zestaw dla, miejmy nadzieję, wydania 2020. Dokuczają również „coś nowego”. Niezależnie od następnego projektu jest z głównego zespołu za Shovel Knight, to prawdopodobnie nie będzie Łopata Knight związane. Ale bez względu na to, Yacht Club będzie postępować zgodnie z kodem Shovelry jak Slash Bezlitośnie i Dig TIrelessly. I miejmy nadzieję, że Łopata Knight 64 jeden dzień.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *