Ministerstwo Emisji (Switch) Recenzja

Minęło trochę czasu, odkąd dokonałem przeglądu gry, że jestem tak skonfliktowany jak Ministerstwo Emisji, 2D puzzle-platformówka opublikowane przez Hitcents. Ministerstwo Audycji reklamuje się jako doświadczenie narracji, z równymi częściami głupi i ciemny humor, wyposażony w rozgrywkę mocno inspirowane klasycznymi tytułami Prince of Persia i różnych łamgarców, aby dowiedzieć się po drodze. W przeważającej części, gra nie udaje się wywiązać się z tych obietnic – dowcipy hit i zagadki są sprytne – ale czasami brakuje znaku, próbując rzucić kilka innych koncepcji na ciebie. Te, które Ministerstwo Audycji nie czuje się tak dostrojony.

Gracz przejmuje kontrolę nad człowiekiem po prostu dalej Orange, który jest uczestnikiem reality show o nazwie „The Wall Show”. Ten pokaz jest prowadzony przez reżim totalitarny, w kraju, który został podzielony w stylu berlińskim przez pozornie nieprzeniknioną ścianę, ale zwycięzcy tego reality show mają szansę przekroczyć mur, jeśli zechcą. Orange ma nadzieję wygrać i krzyż tak, że może być z rodziną, ale w tym celu będzie musiał zrobić straszne rzeczy do innych zawodników wokół niego, zwykle w wyniku ich obrażeń lub nawet śmierci. Jak każdy dzień przynosi nowe wyzwania, powoli staje się oczywiste, że może być więcej do tego show niż na pierwszy rzut oka, ale staje się również oczywiste, że Orange może być zbyt wiele dope zauważyć.

Rozgrywka w Ministerstwie Emisji jest ogólnie dość prosta. Poruszanie się jest przyklejone do płaszczyzny 2D, podczas gdy naciśnięcie klawisza B pozwala na skakanie, a Y pozwala na interakcję z określonymi obiektami. ZR pozwoli graczowi na sprint, a oni mogą również wspiąć się na półki nad nimi, naciskając B. Każdego dnia gracz musi ukończyć serię wyzwań (lub „aren”), które mogą obejmować jedną z dwóch rzeczy. Pierwszym z nich jest wspomniana platformówka logiczna, gdzie gracz musi poruszać się po różnych przeszkodach, takich jak doły kolców lub psy za pomocą ich twórczego sprytu. Na przykład, jedna zagadka, która wyróżniała mnie w pobliżu początku był punkt, w którym musiałem przejść do dołu kolec, który był zbyt szeroki, aby przejść przez, i w tym celu musiałem powoli niech innych zawodników się drzwi, więc sami będą podróżować do kolców. Zrobiłem to, dopóki nie było wystarczająco dużo ludzi, aby utworzyć most przez dół, co pozwala mi szczęśliwie chodzić prosto do wyjścia. Ten rodzaj zabawy i ciemne rozwiązywanie zagadek jest, gdzie Ministerstwo Audycji świeci.

Gdzie niestety nie świeci jest inny rodzaj wyzwania, gdy gra oczekuje, że do wykonywania precyzyjnej platformowania pomimo faktu, że kontrole bardzo nie czują się dostrojony do niego. Często Ministerstwo Transmisji wrzuca cię w sytuację, w której brak lub mistiming skok natychmiast cię zabije, co może brzmieć jak par dla kursu w gatunku platformówek. Głównym problemem jest to, że skoki czuje się po prostu niezgrabny i nieprecyzyjny, że jeśli gra prosi, aby piksel doskonały skok (co będzie), jest to sposób łatwiej powiedzieć niż zrobić. Jest to również skomplikowane przez fakt, że Orange nie będzie wspinać się, chyba że doszedł do bliskiego zatrzymania, jeśli trafisz przycisk skoku podczas biegu będzie po prostu wepchnąć się do przodu, nawet jeśli jest coś, co może wspiąć. Staje się to poważnym problemem, gdy jesteś w sytuacji, w której trzeba poruszać się szybko i chodzenie nie jest opcją, jak domyślna prędkość chodzenia Orange jest boleśnie powolny. To właśnie te momenty, w których sarkastyczny urok Ministerstwa Audycji opada i zostaje zastąpiony przez różne poziomy frustracji.

Na koniec dnia, Ministerstwo Audycji ma dużo uroku. Dzięki ciekawej scenerii i zabawnemu, sarkastycznemu poczuciu humoru istnieje duża szansa, że będziesz w stanie wymusić na sobie niektóre z bardziej frustrujących części. Jednak inni mogą stwierdzić, że te frustrujące sekwencje zdarzają się częściej niż uważa się za dopuszczalne, aby z nich zrezygnować. Dodaj fakt, że każda śmierć prowadzi do wrona biorąc antagonistyczne strzał na gracza, aspekt, który ma zdolność do zabawnej jednej sekundy i niezwykle irytujące następnego, a Ministerstwo Transmisji staje się grą, w której termin „twój przebieg może się różnić” ma zastosowanie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *