Shantae i siedem syren wywiad z Matt Bozon

WayForward własnych Matt Bozon mówi wszystko Shantae.

Fresh off naszej recenzji Shantae i Seven Sirens (które należy całkowicie grać), Matt Bozon był na tyle uprzejmy, aby odpowiedzieć na niektóre z moich pytań dotyczących mojego ulubionego bohatera pół-genie. To jest rzeczywiście nasz drugi wywiad z panem Bozon, choć pierwszy w charakterze oficjalnym. To była przyjemność, proszę pana. Nadal mam ten szkic.

Zach Miller: Po pierwsze, mam nadzieję, że ty i twoja rodzina i koledzy byli bezpieczni przez tę szaloną pandemię. Czy masz jakieś nowe hobby lub ciekawe sposoby, aby przekazać czas?

Matt Bozon: Dzięki! Wszyscy dobrze sobie radzimy, po prostu pracujemy w domu. Miałem dużo czasu, aby przejść przez moje stare automatyki do gier i spróbować naprawić niektóre z moich starzejących się sprzętu. Udało mi się naprawić mój odpadł Virtual Boy dzięki radom faceta na YouTube, który zasugerował, że do prasować go z jakiegoś żelaza skrzydła samolotu. To działało świetnie, więc dalej jestem walki naprawy Game Gear! Oh! Miałem też czas, aby wymienić wszystkie jaszczurki na podwórku. Ogon Stumpy’ego odrasta. Dobre rzeczy. Nie jestem mieszać szalony w ogóle.

ZM: Przed nurkowaniem w Seven Sirens, poprzednia gra Shantae (Half-Genie Hero) była projektem Kickstarter. Czy jesteś bardzo zadowolony z tego doświadczenia? Czy było jakieś pragnienie, aby przejść do Kickstarter dla Seven Sirens?

MB: To było wspaniałe doświadczenie, tak. Ale nie sądziliśmy, że byłoby dobrze wrócić do studni dla tego. Half-Genie Hero został opracowany tylko dlatego, że fani hojnie go sfinansowali. Kickstarter był naszym zdaniem bardzo udany. Ale od tego czasu WayForward wypróbował kilka różnych modeli finansowania. Istnieje kilka świetnych partnerów biznesowych tam, a oferty branżowe nadal ewoluować. Te nowe modele doprowadziły do River City Girls, Seven Sirens, Vitamin Connection, a nawet kilka innych jeszcze do ogłoszenia tytułów. Prowadzenie kampanii kickstarterowej było bardzo ważne, ale jest również czasochłonne. W tym celu chcieliśmy skupić się wyłącznie na rozwoju zakulisowym, tak jak w przypadku Shantae 1, 2 i 3.

ZM: Wiem, że animowany cel intro stretch dla Half-Genie Hero nie do końca się udało; jest to, że mniej więcej, gdzie Studio Trigger współpracy pochodzi z Seven Sirens? Jak przebiegał proces znajdowania i pracy z nimi?

MB: Cóż, nie ma bezpośredniego połączenia, poza tym, że naprawdę mieliśmy nadzieję zrobić kilka przerywników filmowych w stylu anime 2D w pewnym momencie. Tym razem, Shantae twórca Erin Bozon przyszedł do produkcji animowane intro, a ona miała Studio TRIGGER na szczycie naszej listy życzeń. Wydawało się, że jeden na milion szans, ale to się udało! Mieliśmy pomoc w nawiązyweniu połączeń przez Amuzio w Japonii i Lab Zero tutaj w stanach. Studio TRIGGER właśnie zakończył swój pierwszy film, Promare, i mieli ładne Shantae wielkości luki w ich harmonogramie. Recenzowali poprzednie gry Shantae i byli entuzjastycznie nastawieni do udziału w bojach. Niektórzy ludzie w TRIGGER wiedział o Shantae już, i ukrył trochę Kalmary Baron pisanka w filmie. Jeśli chodzi o ten proces, Erin spotka się z TRIGGER Naoko Tsutsumi (producentem Little Witch Academia) po godzinach dla nas – wcześnie rano dla nich – w celu koordynacji produkcji. Chciałbym zrobić bardzo luźne rysunki i czas ich do muzyki, wysłać, że na TRIGGER, a oni dodać własne pomysły i projekty, ponowne wyobrażanie sobie go przez własny obiektyw twórczy, i przekształcić go w coś zupełnie niesamowite!

ZM: Po wyprodukowaniu całej tej dodatkowej zawartości dla Half-Genie Hero i edycji Ultimate, czy wy zrobiliście (zasłużoną) przerwę od Shantae, czy też Seven Sirens podążali za nim dość szybko?

MB: Nie, w rzeczywistości jesteśmy w trybie Shantae przez 10 lat stałe z każdej gry toczenia prosto do następnego! Nie znaczy to, że nie bierzemy wakacji. Ale rozmach był ciągły od rozpoczęcia Pirate’s Curse na Nintendo 3DS.

ZM: Kiedy Apple Arcade rozpoczęła, byłem od razu zazdrosny, ponieważ używam telefonów Google. Jak doszło do tego związku? Jak ci się podobała praca z nimi?

MB: To był nasz drugi raz, tworząc zawartość startową z Apple. Pierwszym z nich był Watch Quest: Heroes of Time dla apple watch pierwszej generacji. Ta gra opisywany Shantae i Bolo dzieje się na przygodę pobocznych. Naprawdę chcieliśmy udowodnić, że gra może działać na „iWatch”, a my dostaliśmy szansę po pokazaniu wiele pasji do technologii. Myślę, że dlatego zostaliśmy zaproszeni z powrotem do pracy nad Apple Arcade. Pomoc w uruchomieniu Apple Arcade była mnóstwo zabawy. Dodali nawet obsługę kontrolerów PlayStation i Xbox! Osobiście bardzo chętnie poparłem alternatywę dla wspólnego modelu gier „pętla przymusu”, który tak często widzisz na urządzeniach mobilnych. Jeśli masz iPada lub inny produkt Apple i jeszcze go nie wypróbowałeś, gorąco polecam dać mu szansę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *