SNK Gals Fighter (Switch eShop) Recenzja

Istnieje cały szereg handheldów, że nigdy nie doświadczyłem, ale chciałbym mieć, takie rzeczy jak Atari Lynx, Wonderswan Color, i tak, nawet Nokia N-Gage. Jednym z bardziej niejasnych urządzeń przenośnych na rynku był NeoGeo Pocket Color, 16-bitowy system uruchomiony w 1999 roku, który nie od razu zawiódł ze względu na siłę Game Boy Color, serii Pokemon i oczekiwanie na 32-bitowy Game Boy Advance. Była to ostatnia konsola SNK przed bankructwem w 2001 roku (SNK ma dziką historię, ya’ll). Sam system był chwalony przez niewielu ludzi, którzy rzeczywiście grał, i zawierał dużą liczbę dobrze przyjętych zawodników, w tym SNK vs Capcom: Match of the Millenium i SNK Gals Fighter. Ten ostatni właśnie zobaczył zwolnienie na Switchu i mam nadzieję, że jest to oznaka nadchodzących rzeczy.

Możesz rozpoznać Gals Fighter jako prequel do SNK Heroines: Tag Team Frenzy, gra Switch, że cieszyłem się, ale potrzebne więcej treści oprócz postaci DLC, które jakoś nie zawiera Angel.* Jako moje wprowadzenie do NeoGeo Pocket Color, SNK Gals Fighter jest podróż i zaskakująco przyjemne. To nie jest idealne, ale do tego dojdziemy.

Postacie — wszystkie kobiety — są wyciągane z szeregu serii walki SNK i są rysowane w tym samym stylu Chibi innych wojowników NeoGeo Pocket, takich jak King of Fighters R-1 & R-2. Osiem można natychmiast wybrać, a trzy można odblokować. Grafika jest kolorowa, a animacje sprite’a są, szczerze mówiąc, niesamowite, biorąc pod uwagę ograniczenia sprzętowe i projektowe postaci. Sposób, w jaki kończyny tymczasowo embiggen przypomina mi trochę Battletoads (w dobry sposób). Ataki specjalne i superataki są wykonywane przy użyciu złożonych wejść kierunkowych, ponieważ istnieją tylko dwa przyciski ataku.

Tryby rozgrywki są dość standardowe: tryb Q.O.F. (get it?) jest w zasadzie trybem arcade. Jest lokalny kontra dwuosobowy vs., co jest ogromnym plusem (choć czytaj dalej). Jest standardowy tryb treningowy, galeria przedmiotów, które wygrałeś, i wiele opcji dla ręcznego wojownika, w tym poziom trudności i prędkość ruchu.

Czasami wygrywasz przedmioty podczas meczów. Mogą one być wyposażone na początku rundy Q.O.F.; niektóre pomogą Ci, ale większość nie ma żadnego wymiernego efektu. Dokładnie, jak odblokować znaki jest kwestią pewnej debaty. Każde faq online ma inne zdanie (niektóre z nich są sprzeczne). Dla mnie to było w dużej mierze przypadkowe. W pewnym momencie jedna z dodatkowych postaci wyzwała mnie do walki (styl Smash Bros.), ale po pokonaniu jej nie była na ekranie wyboru postaci. Po zabraniu kilku dziewczyn w trybie QOF, nagle pojawiła się. Nie wiem, czy to błąd, czy co.

Gals Fighter jest może trochę zbyt KOF dla własnego dobra, jeśli chodzi o ściąganie specjalnych i super ataków, choć. Pół kółka i kwartał koła są niezwykle trudne do ściągania z jakiejkolwiek spójności na nieco luźne lewy kij Pro Controller lub niewymiarowe kije Joy-Cons. Nie mogę polecić gry 2-player vs z Joy-Cons. Może po prostu trzeba git gud, ale nie byłem pod wrażeniem switch bojowników, które wymagają KOF lub Street Fighter wejścia do ataków. Te rzeczy potrzebują rzeczywistego kija arcade, a ja nadal gobsmacked, że nikt nie zrobił jeszcze jeden. Jestem również zirytowany, że przeciwnicy cpu, nawet na niższych poziomach trudności, blokują każdy super atak, chyba że jest przyklejony do końca combo, co jest tak samo szczęściem, jak umiejętności ze względu na problem z kijem kontrolnym. Ten problem zostanie do pewnego stopnia rozwiązany, umożliwiając graczom mapowanie super ataków (każda postać ma trzy) na przyciski X, Y lub na ramieniu. Niestety, ta opcja jest niedostępna.

Zastanawiałem się, co NeoGeo Pocket Color używane jako kij, i dowiedziałem się, że to „clicky stick”, osiem kierunkowych D-pad, które rodzaju chcą Switch miał, bo to brzmi lepiej.

Poza tym, SNK Gals Fighter to fantastyczna mała gra. Istnieje wiele opcji nakładki, jak również: można przełączać różne klatki ekranu, powiększać lub pomniejszać, przełączać się między dwoma filtrami, zmienić wejścia przycisku, zresetować grę w języku japońskim lub angielskim, wyświetlić podręcznik gry (które będziemy chcieli czytać), a nawet funkcja przewijania do tyłu. Mam nadzieję, że SNK nadal wypuszcza gry NeoGeo Pocket Color na Switchu, aby ci z nas, którzy przegapili ten krótkotrwały handheld, mogli doświadczyć ich po raz pierwszy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *