Spojrzenie wstecz na E3 2000 – Nintendo World Report’s First E3

20 lat temu w tym tygodniu Planet N2000 (to, co Nintendo World Report został powołany wtedy) uczestniczył w pierwszym E3. Nasz założyciel Billy Berghammer podróżował z Minnesoty do Los Angeles, aby sprawdzić najnowsze gry Nintendo 64, ponieważ Nintendo wciąż starało się milczeć o tajemniczej konsoli „Dolphin”, która była jeszcze ponad rok od premiery. Billy prowadził nawet dziennik. Ta strona jest tak stara, że nie była nawet nazywana blogiem. Nasz nieustraszony założyciel kołysał Game Boy Color na jego lot, grając Mario Golf (więcej szczegółów na temat tego klasycznego przenośnego rpg sportowego, sprawdź ostatni odcinek Thirsty Mage), ale wszystko, co miało znaczenie było to: „Jestem w drodze do Los Angeles na moje pierwsze doświadczenie E3,” Billy wpisane. ” Za kilka krótkich godzin będę w samym środku najlepszych w grach wideo.”

To ciekawe widząc Billy pisać o branży gier wideo w tamtej epoce, jak to jest tak różne, ale nadal to samo. E3 2000 miał być zdominowany przez Sony, ponieważ PlayStation 2 było na progu premiery w Ameryce po debiucie w Japonii. Microsoft był rok od wydania Xbox, a nawet Sega był jeszcze kopiąc w biz sprzętu, mniej niż rok od dreamcast’s fatalny koniec. Plotki krążyły nad kolejną konsolą Nintendo do końca roku 2000, ale cóż, powiedzmy, że mamy z perspektywy czasu i wiemy, że tak się nie stało. Nawet jeszcze, Planet N2000 było o Nintendo, więc to było skupienie Billy’ego.

Minoru Arakawa i Peter Main na briefingu prasowym Nintendo

„Myślę, że Nintendo wyjdzie z tegorocznego E3 wygląda dobrze”, napisał. „C’mon wszystkich, nie zapomnij Mario Tennis jest tutaj, aby zapisać dzień! Werd! Z wszystkich żartów na bok (i Mario Tennis będzie kopać tyłek btw!) i bez rozmowy Dolphin, Nintendo ma tak wiele ciężkich hitters, że nadal będzie spadać szczęki. Perfect Dark and The Legend of Zelda: Maska Majory będzie wyglądać i grać znakomicie, i zaimponować wielu ludziom. Tylko te dwa tytuły pomogą Nintendo dobrze wyglądać. Nie ma o tym mowy. Rare’s Conker BFD tytuł z pewnością włączyć kilka głów, jak również z jego faul usta cutesy znaków. Następnie masz Dino Planet (grywalne lub na wideo) [Editor’s Note: Dino Planet w końcu stał Star Fox Adventures], który wygląda na to, może być wysokiej jakości tytuł Zelda-esqe. Oczywiście każdy fan Gwiezdnych Wojen nie może się doczekać, aby pochwalić Lucasarts za bitwę pod Naboo, ale kwestionować ich trzeźwość dla Bombad Racing. Tak długo, jak można zabić Jar Jar w pierwszym okrążeniu każdego wyścigu, i można rzeczywiście zobaczyć go spin out i eksplodować przerażająco, będę zadowolony. Hehehe. O tak, a co z Indy?”

Nintendo stwierdziło, że w ogóle nie skupią się na Dolphin – coś, co okaże się prawdą. Komentarze przedstawicieli powtórzyły, że Nintendo Space World będzie miejscem, w którym dolphin zostanie zaprezentowany. Jak wtedy Nintendo of America Marketing exec George Harrison powiedział MCV, „Istnieje silne przekonanie w Nintendo Company Limited [japońskiej spółki dominującej], że naprawdę chcą być tymi, aby odsłonić te wielkie nowe systemy gier.”

Tłum na briefingu prasowym Nintendo E3

Billy dotarł do Los Angeles i zakończył się w obecności na briefingu prasowym Nintendo w dniu 9 maja 2000 r., który odbył się w Regal Biltmore, hotel nadal zajmuje centrum Los Angeles drogi z domu E3 w Los Angeles Convention Center. Możesz zobaczyć pełne podsumowanie steven thomas tutaj, ale oto kilka wynos:

Nintendo przyklejone do ich broni: nie ma wiadomości na Dolphin
Następnie Nintendo of America Prezydent Minoru Arakawa wychował Metroid unprompted. Prawdopodobnie w tym momencie Nintendo rozmawiało z Retro Studios o tworzeniu Metroid Prime za pomocą silnika do ich bez tytułu gry przygodowej akcji. Retro podobno został zamknięty w podejmowaniu Prime przed sierpniem 2000 roku.
Gang Planet N2000 siedział za Rare; Steven Thomas poznał nawet Chrisa Stampera.
Znak, jak dawno temu był rok 2000. Po briefingu, Shigeru Miyamoto po prostu rodzaj powiesił się.

E3 2000 był również długoletni-Planet GameCube / Nintendo World Report / Radio Free Nintendo współgospodarzem / reżyser / pisarz / redaktor / ogólnie-rad-guy Jonathan Metts pierwszy E3. Pisał o tym z perspektywy czasu, kiedy przyszedł na pracowników Planet GameCube i zawiera najbardziej Jonny Metts linii kiedykolwiek, który jest jego szczegół na temat tego, co zrobił czekając przed wejściem na parkiecie show: „Grałem również Bionic Commando na moim GBC i przeczytać kilka Frank Herbert.”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *