StarCrossed (Switch) Recenzja

Jako ktoś, kto mieszka ze współlokatorem, zawsze znajduję moje uszy perking się po zapoznaniu się z gry z lokalnym co-op. Po raz pierwszy natknąłem się na StarCrossed na parkiecie w PAX East, gdzie jego rozgrywka natychmiast wpadła mi w oko. Grając kilka rund u boku dewelopera, znalazłem to ciut szorstki, ale był zaintrygowany potencjałem tego, co tam było. Teraz, gdy gra została wydana na Nintendo Switch, byłem zainteresowany, aby dowiedzieć się, jak pełne wydanie ułożone, a także jak dobrze byłoby działać, gdybym grał z moim współlokatorem zamiast dewelopera, który znał grę wewnątrz i na zewnątrz. Niestety, znalazłem się mniej zachwycony, niż się spodziewałem.

StarCrossed rozgrywa się we wszechświecie daleko w przyszłości od naszego, gdzie mistyczny obiekt znany jako Harmony Crystal pozwolił swoim użytkownikom skompresować przestrzeń i czas w sposób, który zbliżył cały wszechświat znacznie bliżej siebie, zarówno emocjonalnie, jak i dosłownie. To wywołało epokę pokoju i dobrobytu, a co 100 lat odbywa się uroczystość, w której znajduje się Kryształ Harmonii. Podczas ostatnich z tych obchodów, festiwal jest atakowany przez tajemniczego złoczyńcę znanego tylko jako „Naukowiec”, a Kryształ Harmonii zostaje skradziony. W następstwie pięć osób znajduje się przesiąknięty szczególną mocą, wybiera się jako strażnicy Kryształu Harmonii. Razem te pięć musi współpracować, aby wytropić miejsce pobytu skradzionego relikwii i pokonać tych, którzy chcą go zniszczyć, akt, który jeszcze raz oddzieli wszechświat i zmieni życie na zawsze.

Gracze mogą wybierać spośród pięciu postaci: Idola, Bohatera, Banitę, Księżniczki i Broni. Podstawowa rozgrywka jest czymś ściśle związanym z Pongiem, choć zamiast być konkurencyjnym, obaj gracze muszą współpracować, aby wyjść na szczyt. Gwiazda podróżuje między graczami i zadaje obrażenia przeciwnikom, z którymi styka się po drodze, a naciśnięcie przycisku B tuż przed uderzeniem gwiazdy spowoduje, że Twoja postać wykona Star Boost, zwiększając prędkość, z jaką gwiazda się porusza. Obaj gracze muszą skutecznie komunikować się i poruszać się w sposób, który pozwala im trafić wszystkich wrogów, w tym wrogów, którzy poruszają się w określonych wzorach lub mogą być zranieni tylko pod pewnymi kątami.

Każda postać w StarCrossed gra na ogół tak samo, z wyjątkiem ich unikalnych zdolności specjalnych. Gdy wrogowie są niszczeni lub zbierane są bonusy od błyskawic, powoli buduje się wspólny specjalny miernik. Gdy trafi 100%, jeden gracz będzie mógł wykonać swoje specjalne, co zmieni sposób, w jaki gwiazda zachowuje się przez krótki czas. Niektóre z tych umiejętności są lepsze w walce z bossami; Na przykład, Idol tworzy solidną wiązkę laserową między obu graczy, który jest w stanie stopić ogromną ilość off każdego szefa pasek zdrowia, podczas gdy inne są bardziej nadaje się do ekranów pełnych wielu wrogów, jak zdolność Outlaw, który zamienia gwiazdę w znacznie większe „ciężkie gwiazdy”, który jest bardzo skuteczny w rozliczaniu ekranów szybko.

Mówiąc o wspólnych metrach, gracze nie dzielą się zdrowiem, nawet jeśli uczciwie mogą również. Obaj gracze są w stanie podjąć trzy trafienia przed śmiercią, a jeśli którykolwiek z graczy umrze, spowoduje to game over niezależnie od tego, ile zdrowia inny gracz miał w tym czasie. Stało się to coraz bardziej frustrujące, gdy czasami ja lub mój współlokator popełniliśmy jeden mały błąd, który kosztowałby nas wiele trafień i oboje zdaliśmy sobie sprawę, że w zasadzie oznacza to, że próba w bieżącej sekcji się skończyła. Znaleźliśmy go najbardziej kraty, gdy szczególnie szalony kombinacji wroga lub lokalizacji pojawi. Na przykład, wrogowie wydają się kochać tarło na krawędzi ekranu lub w rogach, lub jeszcze gorzej na nas, zanim mieliśmy czas, aby naprawdę reagować. Istnieją przetworniki zdrowia, ale czuli się niezwykle rzadko, zwłaszcza w grze, w której jedna z par umierających oznacza natychmiastową grę bez względu na wszystko. Rodzaj mechaniki zmartwychwstania lub nawet bardziej powszechne przedmioty lecznicze prawdopodobnie złagodzić te frustracje.

Naprawdę nie ma wiele do powiedzenia na temat StarCrossed. Podczas gdy jego projekty postaci są ogólnie słodkie (kocham Idol najbardziej) i rozgrywka ma oczywisty potencjał, w końcu to po prostu rodzaj czuje się mdły i samey przez całą drogę. Tryb arcade jest również obecny, ale jest naprawdę bardziej taki sam jak tryb fabularny, po prostu biegnący przez niekończące się fale wrogów, aż do śmierci. Dialog w trybie fabularnym może się różnić w zależności od tego, z których dwóch postaci korzystają gracze, ale nie oznacza to niczego interesującego lub wyjątkowego. Gra może być technicznie odtwarzane w trybie dla jednego gracza, kontrolując obie postacie z lewej i prawej drążki analogowe, ale robi to jest bardziej frustrujące niż warto i znacznie bardziej przytłaczające niż myślisz. W końcu, StarCrossed ma potencjał i jest w większości przyjemne doświadczenie co-op, z niektórych poważnych problemów, które niestety przeciągnąć go zbyt daleko dla mnie łatwo polecić.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *