The Elder Scrolls: Blades (Switch) Recenzja

Seria Elder Scrolls od samego początku wyznacza standardy dla zachodniej gry RPG. Od bogatych otwartych światów, po konfigurowalne opcje charakteru i dialogu, The Elder Scrolls ogarnął bogatą tradycję i silną mechaniczną głębię. Mając to na uwadze, wprowadzenie takiej gry do telefonu komórkowego byłoby monumentalnym zadaniem. W mobilnej przestrzeni The Elder Scrolls: Blades jest odosobnionym doświadczeniem w większym uniwersum Elder Scrolls. Na Switchu stoi jednak przeciwko własnemu starszemu rodzeństwu, The Elder Scrolls V: Skyrim, i w rezultacie okazuje się niesamowicie pragnący.

Blades on Switch to dodatkowy port uproszczonej wersji koncepcji Elder Scrolls. Grasz jako niestandardowa postać wybrana z wielu ras, z których każda ma własne unikalne premie za statystyki. Twoim celem jest odbudowa miasta i ostatecznie zbudować jego prestiż do tego stopnia, że przyciąga nowych mieszkańców. To prawie tak, jakby ktoś próbował zrobić ziarnistą średniowieczną wersję Animal Crossing. Budowanie miasta wymaga zasobów, które są zdobywane poprzez wykonywanie zadań. Nowe zadania stają się dostępne codziennie wraz z zadaniami różnych członków twojego miasta. W ten sposób budowanie miasta daje więcej zadań do zrobienia, ale w celu zbudowania swojego miasta trzeba questy. Alternatywnie, można rzucić grę kilka prawdziwych pieniędzy na świecie, aby przyspieszyć rzeczy. Quick Start Edition jest dostępny za pośrednictwem sklepu internetowego, który zwiększa początkowe zasoby, ale w żadnym wypadku nie usuwa mikrotransakcji z gry, a ostatecznie te początkowe zasoby wyschną. Dla każdego z nich w odniesieniu do poszczególnych poglądów na mikrotransakcje, ale stały się one pierwszą z wielu rzeczy, aby mnie pytanie, dlaczego grałem Blades, a nie Skyrim.

Gdzie Blades czuje się najbardziej jak gra Elder Scrolls jest, gdy jesteś rzeczywiście na quest. Tutaj gracz pracuje na swój sposób przez poziom głównie liniowy z okazjonalnych ukrytych pokoju po drodze. Skrzynie ze skarbami i inne kontenery posiadają cenne łupy, które należy zebrać, aby kontynuować pracę w mieście. Każda skrzynia ze skarbami, którą znajdziesz, zatrzymuje grę, aby powoli ujawniać wszystkie łupy, które otrzymałeś, i natychmiast przypomnij, że możesz dostać więcej skrzyń ze skarbami za kilka dolców. Z jasnej strony, gra w Ostrza na rzeczywistej konsoli, a nie w telefonie, pozwala na odkrywanie poczuć się jak prawdziwa gra Elder Scrolls, dzięki fizycznym analogowym pałeczkom. Tego samego nie można powiedzieć o walce.

Każde spotkanie bojowe to sprawa jeden na jednego. Gdy wróg zbliży się wystarczająco blisko, widok jest zablokowany na nich i swoboda ruchu jest zabierana. Za pomocą lewego i prawego spustu gracz może huśtać się z jednego z tych kierunków. Pochylenie drążka analogowego powoduje wyświetlenie tarczy. Blokowanie w odpowiednim czasie ogłusza przeciwnika, co pozwala na dodatkowe możliwości ataku. Dziwnie blok nie jest kierunkowy, więc chociaż można atakować z obu stron, nie można obejść dobrze czasowy blok. Ostatecznie wtedy, cierpliwy gracz z przyzwoitym czasie może wyjąć prawie wszystko rzucone na swój sposób po prostu blokując. Odkryłem ten fakt bardzo szybko, kiedy odważył się w trybie online jeden na jednego, który jest dokładnie tak ekscytujące, jak się wydaje.

The Elder Scrolls: Blades to prosty przypadek przeciętnej gry na urządzeniach mobilnych, która nie trzyma się na rzeczywistej konsoli. Ustępstwa dla mobilnej gry po prostu nie mają sensu tutaj. Nie wspominając już o wysadzeniu do telewizora, a nawet skromnego rozmiaru ekranu Switcha, Blades jest dość brzydki. To wręcz żart w porównaniu do rzeczywistej pełnej gry Elder Scrolls już dostępnej na platformie. W przeciwieństwie do innych ofert mobilnych Bethesda, takich jak Fallout Shelter, Blades jest uproszczeniem złożonej gry, a nie gry zbudowanej z myślą o ograniczeniach mobilnych. Kiedy zabierzesz przyczynę tych ograniczeń, jesteś w lewo z brzydki bałagan gry z niczym, aby uzasadnić swoje istnienie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *