The Wonderful 101: Remastered (Switch) Recenzja

Jest wiele do miłości o The Wonderful 101. To głupkowaty over-the-top list miłosny do tokusatsu pokazuje, że wciąż znajduje nowe sposoby, aby zaskoczyć cię swoimi szalonymi wybrykami. Jest to również wciągająca historia underdog, który został uratowany od zapomnienia przez niespodziewaną kampanię Kickstarter dla portu na początku tego roku. Jest też niestety wiele do nienawiści o Wonderful 101. Platinum Games ma reputację tworzenia gier z wysokimi poziomami umiejętności, które nagradzają graczy za oddanie czasu i wysiłku, aby naprawdę zrozumieć mechanikę gry. Wonderful 101 jest wyjątkowy wśród platynowych gier, w które grałem, ponieważ ma również wysokie umiejętności; istnieje pewien poziom biegłości, że trzeba naprawdę wycisnąć żadnej zabawy z walki (co jest zwykle punktem kulminacyjnym platynowej gry), i pchanie przez długie etapy, aby zobaczyć fajne setpieces historia w końcu staje się więcej kłopotów niż warto.

Wonderful 101 to gra akcji postaci, w której można kontrolować do 100 kostiumach bohaterów, które roją pole bitwy jako zjednoczona drużyna. Wśród zespołu jest siedem Wspaniałych, nazwanych po kolorach; Te wspaniałe mają swoje unikalne moce, które przywołują gigantyczne bronie, które stanowią większość twoich umiejętności. Wonder-Red ma pięść, która może zrobić wiele szkód i odkręcić obejmuje, Wonder-Blue ma miecz o szerokim zasięgu, który odbija lasery, Wonder-Green ma pistolet, który robi wszystko, czego można oczekiwać pistolet zrobić, i tak dalej. Możesz przełączać się między kolorowymi Wspaniałymi w locie, aby zmieniać swoje ataki i łączyć ze sobą kombinacje.

Najsilniejszym aspektem The Wonderful 101 jest jego prezentacja. Postacie są większe niż życie goofballs, które twarzą w twarz z coraz bardziej śmieszne zagrożenia. Obsada kolorowych Wonderful Ones są ożywione przez all-star głos aktorski talent, takich jak Roger Craig Smith, Yuri Lowenthal i Tara Strong, a ich doskonała dostawa w połączeniu z fantastycznym scenariuszem sprawia, że to wybuch, aby obejrzeć każdą scenę grać. Rozgrywka jest również akcentowane z quicktime wydarzeń, które są następnie coraz bardziej bombastyczne ataki zespołu, które utrzymują wysoki poziom szumu, doskonale hermetyzując zabawę oglądania jednej z serii tokusatsu, które zainspirowały grę.

Niestety, faktycznie gra The Wonderful 101 jest ćwiczeniem cierpliwości. Aparat jest po prostu okropny i zawsze jest zbyt daleko od znaków, aby naprawdę móc zobaczyć, co się dzieje lub zbyt blisko, aby móc uzyskać dobry widok na akcję. Nie sądzę, że istnieje sposób, aby rozwiązać ten problem; założeniem gry jest wszystko o maleńkich postaci rozłożonych na dużym obszarze, po wszystkim. Aparat staje się jeszcze gorzej, gdy powiększa się za znakami dla specjalnych sekcji over-the-shoulder. Każda z tych sekcji czuje się bardziej jak walka z kamerą niż którykolwiek z wrogów na ekranie, a akcja nagle zmielić się do zatrzymania, gdy się zaczęło.

Dodatkowo gra robi dość okropną pracę w wyjaśnianiu jej mechaniki. Atak drużynowy – jeden z twoich podstawowych ataków, który reprezentuje podstawowe założenie gry – w zasadzie nigdy nie jest wyjaśniony; po prostu powiedziano Ci, jaki przycisk jest włączony w tajemniczym obrazie samouczka na początku gry i pozostało ci dowiedzieć się, jak najlepiej wykorzystać wysyłanie swoich towarzyszy, aby niezależnie atakować wrogów. Mam też duży problem z tym, jak stwierdzić, które ataki wroga są nie do zablokowania (a tym samym również nie są podatne na potężny atak parowy). Większość gier z atakami z nierozkrawalnymi ma wyraźne wizualne wskazówki, aby komunikować się, że masz dodge zamiast, takich jak co przeciwnik świeci na czerwono lub mieć błysk światła przed atakiem uderzeń.

Wspaniały 101 komunikuje, że ataki są nie do blokowania, zadając obrażenia podczas próby zablokowania. O ile mogę powiedzieć, jedyną opcją masz jest zwykły stary prób ą i błąd. Odkryłem, że ataki, które wiążą się z kolcami, są zwykle nie do zablokowania, ale stamtąd zawsze jest to hazard. Uderzanie przez gigantycznego wroga jest blokowane, dopóki nie będzie. Pierwsze strzał w pociski jest blokowalna, dopóki nie jest. Mając wrogów spróbować brzuch flop na ciebie jest zablokowany, dopóki nie jest. Szukałem w Internecie i nie mogę znaleźć żadnego spójnego, niezawodnego sposobu, aby stwierdzić, które ataki są bezpieczne do zablokowania, a które można tylko uniknąć. Dla mnie jest to poważna zdrada z gry, która sprawia, że wykorzystanie jednej z najważniejszych mechanik walki jest wręcz frustrujące.

Skok na Switcha również nie był do końca udany dla The Wonderful 101. Oryginalna gra została zbudowana wokół ekranu dotykowego Wii U GamePad, a wiele mechaniki po prostu nie działa na jednym ekranie konfiguracji tradycyjnego kontrolera. Jest to zauważalne w niektórych obszarach, które opierały się na dwóch jednoczesnych kątach kamery, ale najgorsze jest rysowanie kształtów, aby przełączać się między umiejętnościami Twojego Wspaniałego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *