Warborn (Switch) Recenzja

Słowo „wojna” wydaje się być na zawsze związane z turowym gatunkiem strategii, który nie widział prawdziwego wyróżniającego się wejścia do Wargroove 2019. Nawet wtedy seria Advance Wars pozostaje szczytem dla odmiany jednostek i misji, ciekawych układów map i solidnych funkcji. Warborn ma podobny smak, ale zastępuje czołgi, łodzie i samoloty gigantycznymi robotami. Mecha, którą kontrolujesz i walczysz z wieloma atakami i umiejętnościami, ale podstawowa rozgrywka będzie znana każdemu z doświadczeniem w gatunku. Chociaż udaje mu się zachować przyjemność z minuty na minutę, ogólny brak różnorodności sprawia, że kampania jest trochę slog.

Warborn rozgrywa się w czterech kampaniach, w których każda gwiazda jest innym dowódcą innej frakcji. Zaczynasz jako Luella Augstein, która przewodzi frakcji NOMAD, i przechodzisz przez serię pojedynczych misji przed odblokowaniem następnej kampanii. Zamiast każdej kampanii, począwszy od tego samego momentu w czasie, wydają się podążać za sobą chronologicznie, co oznacza, że druga kampania rozpoczyna się tam, gdzie kończy się pierwsza. Struktura ta przedstawia jednak trochę miecza obosiecznego, ponieważ nie można przeskoczyć z kampanii do kampanii, nawet jeśli powiązana narracja jest dla niej bardziej interesująca.

Pod względem rozgrywki dowódcy odgrywają nierówną rolę w kampaniach. Kiedy są w stanie wskoczyć we własną mechę i dołączyć do walki, są niesamowicie potężni i mogą prawie wygrać całe misje solo. Gdy nie są obecne na polu bitwy, mogą zostać przywołane po wypełnieniu miernika CP, ale jest to możliwe tylko na niektórych mapach. Przez cały czas każdy dowódca oferuje swój własny zestaw profitów, które odblokowują się w miarę postępów w kampanii, ale żaden z tych buffów nie czuje się tak wpływowy, ponieważ są specyficzne i stosunkowo niewielkie. Na przykład Luella może zyskać atut, który zwiększa obrażenia o 10 procent, gdy atakujesz przeciwnika z maksymalnym zasięgiem. Każdy dowódca ma również specjalną umiejętność, która może być używana, gdy miernik CP jest pełny, ale te są bez wizualnego rozkwitu podobnych mechanik w innych grach „War”.

Prawie każda misja zadania z po prostu eliminując wszystkie siły wroga przeciwnika. Od czasu do czasu zostaniesz poproszony o przejęcie wszystkich obiektów produkcyjnych przeciwnika. To przyjemne podczas pierwszej kampanii, aby zobaczyć różne typy jednostek są wprowadzane, ale ponieważ każdy mecha wygląda tak podobnie, ich przybycie jest wyciszony, i dopiero można produkować lub kierować je samodzielnie, że naprawdę dowiedzieć się, jak działają. Jedną z zgrabnych cech jest to, że każdy inny mecha ma trzy umiejętności; większość jednostek ma dwie zdolności ataku i jedną zdolność wsparcia. Masz roboty, które mogą strzelania, wystrzeliwania artylerii, ataku wręcz, stanów stanu dotkniętego, a nawet zamiatać ukryte miny. Mimo to, nie wliczając czterech specjalnych dowódców mecha, w grze jest tylko około 10 różnych jednostek, więc wystarczy tylko kilka godzin gry, aby zobaczyć wiele z tego, co oferuje Warborn.

Atrakcyjna prezentacja i różnorodność misji są niezbędne dla zwycięskiego tytułu strategii turowej, a Warborn zmaga się z tymi elementami. Chociaż udaje mu się przybić podstawy walki, ruchu i rozmieszczenia, stara się utrzymać swoją uwagę nad jego 40 plus misji. Do wartości powtórki dodaje się edytor map, tryb potyczki AI, a nawet tryb wieloosobowy online, więc w ofercie jest tu spora ilość zawartości. Ostatecznie, doświadczenie czuje się zgniłe i rozgrywane; nawet jeśli jest trochę zabawy, aby mieć, to nie trwa wystarczająco długo, aby cała kampania warto walczyć. Fani gatunku powinni rozważyć podniesienie tego, ale to prawda, co mówią: Warborn nigdy się nie zmienia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *