Wyzwania związane z wprowadzaniem muzyki do gier wideo na winylu

Zawsze fascynowała mnie fizyczna zbiórka w wielu różnych formach. Oczywiście jest mój stosunkowo mały zbiór gier wideo, który stoi tuż obok mnie, jak piszę ten artykuł w moim biurze. Ale najdłużej byłem zbierania fizycznych DVD i blu-rays jako część mojej kolekcji mediów. Obecnie stoi na ponad 800 płyt, moja kolekcja zawiera różnego rodzaju filmy z całego świata. Chociaż nie zamierzam twierdzić, że nie ma nic lepszego niż wygoda wideo na żądanie i usług przesyłania strumieniowego, jest coś wyjątkowego w przeglądaniu ogromnej kolekcji pudełek. Po prostu znalezienie odpowiedniego filmu do obejrzenia i znając moje ulubione są zawsze dostępne, niezależnie od umów licencyjnych konkretnych harmonogramów wydania jest to, co sprawia, że zbieranie tak satysfakcjonujące dla mnie. Około pięć lat temu odkryłem tę radość z kolekcjonowania muzyki, zaczynając zbierać płyty winylowe. Przemysł płyt winylowych odnotował niesamowity wzrost w ciągu ostatnich kilku lat, po tym jak format został uznany za martwy w latach 90-tych.

Ale myślę, że wraz ze wzrostem sprzedaży muzyki cyfrowej i usług streamingowych, nastąpił ruch kontrkulturowy ludzi, którzy chcą kupować i reinwestować w wysokiej jakości formy mediów fizycznych. To 4k blu-ray, specjalne edycje kolekcjonerskie, przedruki starych kart Pokémon i tak, oczywiście również muzyka. Są to, moim zdaniem, dzieła sztuki, które zasługują na zachowanie i pielęgnowanie dla przyszłych pokoleń. I choć jestem pierwszym, który przyznaje, że granie i zbieranie płyt winylowych jest zarówno drogim, jak i „przestarzałym” hobby. Nic nie przebije mojej osobistej przyjemności z słuchania utworu muzycznego z płyty winylowej. Pomaga to również, że jakość winylu znacznie się poprawiła od lat 80-tych i że większość nowoczesnych wydań płyt winylowych zawiera cyfrowe pobieranie.

Kolekcja winylowa Tetris Effect autorstwa Limited Run Games
Chociaż zawsze lubiłem muzykę do gier wideo i zbierałem płyty winylowe już od jakiegoś czasu, do niedawna nigdy nie inwestowałem w ścieżki dźwiękowe do gier wideo wciśnięte na winylu. Być może to dlatego, że muzyka do gier wideo jest z natury związana z cyfrową sferą samych gier wideo i czuję, że nie przekładałoby się to dobrze na słuchanie tych ścieżek dźwiękowych w moim salonie. Jest to oczywiście również osobiste preferencje, ponieważ ścieżki dźwiękowe do gier wideo mogą się różnić podczas słuchania ich od początku do końca. Rzadko pojawiają się ścieżki dźwiękowe, które w pełni przyciągają moją uwagę w każdej stworzonej piosence. Chciałbym kilka powolnych i ambient melodii tu i tam, ale usłyszeć pięć iteracji tematu bitwy może stać się dość powtarzalne, gdy siadając w pełni słuchać muzyki na moim odtwarzaczu płyt. Ale ostatnio byłem w końcu uzależniony, gdy Limited Run Games ogłosił, że będą one zwolnienie jednego z moich ulubionych ścieżek dźwiękowych do gier wideo wszech czasów na winylu, Pełny wynik Tetris Effect. Wydaje się, że większe firmy, takie jak Nintendo, również w końcu łapią się na ten rosnący trend, wydając Edycję Kolekcjonerską Xenoblade Chronicles: Definitive Edition w Europie. Ta kolekcja zawierała grę, artbook i plakat, ale także zawierała pełną płytę obrazu (obraz wciśnięty na płytę winylową) z wyborem dźwięku z gry na winylu. (Możesz zobaczyć nasz współpracownik redaktor Daan Koopman unboxing to piękno tutaj . Porozmawiaj o niszowej edycji kolekcjonerskiej, ale jest to również świetny sposób na promowanie niesamowitej ścieżki dźwiękowej Xenoblade Chronicles na rynku, który był tęsknota za bardziej oficjalnych wersji ścieżek dźwiękowych gier wideo od firm takich jak Nintendo. Zwłaszcza, że wydania płyt nintendo były bardzo widoczne w Japonii, gdzie przemysł CD jest nadal niezwykle lukratywnym rynkiem.

Ale na szczęście Nintendo nie jest jedynym, który postawił oczy na rynku płyt winylowych dla ścieżek dźwiękowych do gier wideo. Wspomniane wcześniej Limited Run Games produkuje, jak można się spodziewać, ograniczone produkcje płyt winylowych wybranych ścieżek dźwiękowych. Inne firmy, takie jak Iam8bit, Mondo i Fangamer od wielu lat produkują tak zwany „Gaming Vinyl”. Te wydania zazwyczaj wykraczają poza tylko naciśnięcie ścieżki dźwiękowej na płycie i nazywanie jej dniem. W pełni zdobione dzieła sztuki ze wszystkich stron płyty, zwykle wspaniały kolorowy dysk obrazu, który pasuje do kolorów boxart, a nawet slipmats, które utrzymują rekordy stały podczas ich odtwarzania. Niektóre z najpiękniejszych widziałem są z Mondo (Death Stranding, Castlevania: Symphony of the Night i Silent Hill 2), ale Fangamer oferuje kilka świetnych opcji dla fanów na indie gry i retro dobroci (Matka 2, Hollow Knight i Celeste ). Jest coś wyjątkowego w posiadaniu fizycznych płyt, które zawierają jedne z najlepszych utworów w historii gier wideo. Ale wiele gier i artystów nadal brakuje na ich prace są drukowane na winylu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *